Hayatınızı kolaylaştıracak 4 kedi bakım ürünü


Kedi, bakımı itibariyle basit gibi görünse de aslında karakteri itibariyle hayatınıza biraz emek ve enerji katabilir. Her şeyi merak eden bu kurnaz arkadaşlarımız bazen adeta hayatımızı zorlaştırmaktan zevk alır gibi duruyorlar. Ancak neyse ki teknolojimiz ve yaratıcı kedi aksesuar üreticilerimiz var ve onlar sayesinde kedi bakımı gerçekten de önemli ölçüde kolaylaşıyor. İşte hayatınızı kolaylaştıracak 4 adet kedi bakımı ürünü.

Tırmalama Evi, Tahtası ya da Paspası

Kedi aksesuar ürünleri arasında muhtemelen en gerekli ürün kesinlikle tırmalama evleri, tahtaları ya da paspaslarıdır. Paramparca olmuş koltuklar, duvarlarda ve kapılarda tırnak izleri ve kendi derinizin delik deşik olmuş hali ile karşı karşıya kalmamak için mutlaka bir tırmalama tahtası edinin. 

 

Zilli Tasma

Başta da dediğimiz gibi kediler sessiz ve meraklı canlılardır. Her an her deliğe girme ihtiyaçları, sebepsiz yere arkanızdan iş çevirmeler, evden kaçmalar ve karanlık deliklere saklanıp sahibe küçük çapta panik atak krizleri yaşatmalardan korunmak için en etkili çözüm kesinlikle zilli bir tasma. O kendini kamufle etmeye çalışadursun, siz ufaklığın daima nerede ne işler çevirdiğini biliyor olun!

 

Kedi Çimi

Aslında kedi çimi ufak ve sevimli bir bitki. Ama teknik olarak kedi çimi kedinizi kusturur ve aynı zamanda sindirim sistemini düzenler. Merak etmeyin; kediniz yuttuğu toz ve tüy topaklarını çıkarmak isteyecektir. Hatta bu kediler için büyük bir gerekliliktir. Kedi çimi kedinizin bu tüy yumaklarını kolayca çıkarmasını sağlar. Ayrıca kediler çimden hayli hoşlanır, yani kedi çiminin bir nevi oyuncak olduğunu söylemek de mümkün. 

 

Tarama Fırçası 

Tüm evi tüy mü bastı? Her ne kadar kedi tüyünün ciğerler için zararlı olduğu büyük bir şehir efsanesiyse de hijyen ve kişisel temizlik açısından tüylü bir evde yaşamak istemeyebilirsiniz. Kedi tüyü için en güzel çözümse bir tarama fırçasıdır. Kedi tüyleri için özel üretilmiş fırçalarla kedilerin üzerinde kalan kopmuş tüyler fırçaya toplanır. Ayrıca bu fırçaların dokunuşu kedinize masaj hissi verecektir. Kedi aksesuar ürünleri arasında en gerekli olanın bir tarama fırçası olduğunu söyleyebiliriz. 

Yukarıda bahsi geçen ürünler EvdeKediVar'da mevcut. Alışverişinizde bizi tercih etmek isterseniz belki de Kedim için kategorimize göz atmak isteyebilirsiniz. 

 

Pisili günler dileriz. 

Etiketler
ev kedisi kedi bakımı