Kedi bakımı ile ilgili kitaplar


Evinizi bir kedi ile paylaşmaya karar verdiğiniz andan itibaren onları tanımaya başlamanız gerekiyor. Neden o sesleri çıkartıyor, niçin mobilyaları parçalıyor, neden tuvaletin yerini öğrenmiyor gibi soruların cevabını sunmayı vaad eden kaliteli kitaplar piyasada mevcut. İşte sizler için derlediğimiz bazı öneriler…

Eğer sizin de önerileriniz olursa sitemizin yorum kısmına bunları yazabilirsiniz. 

 

Her Yönüyle Kedi Bakımı - Steve Duno


Fotoğraf: D&R

Steve Duno, doğumdan obeziteye, davranış bozukluklarından kedi bakımına, beslenmeden tuvalet eğitimine kadar her konudaki ayrıntılı bilgilerini bu kitapta paylaşmış. Alt başlığı “Eğitim - Beslenme - İlkyardım - Sağlık - Doğum” olan kitapta kediniz için ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulabilirsiniz. 

 

Çocuklar İçin Kedi Bakımı - Katherine Starke


Fotoğraf: Idefix

Evde bir kediniz bir de çocuğunuz mu var? Zor bir süreçten geçiyorsunuz ancak Katherine Starke bu süreçte size yardımcı olabilecek bazı tavsiyeler veriyor. Starke kitabında özellikle kedi dilinden ve kedilerin duygularının nasıl anlaşılacağından bahsediyor. Minik hayvanseveriniz kedinizi anladığında onunla iletişimi çok daha kolay olacaktır. Ayrıca kitaptan yapılmak üzere bir oyuncak ve bir de oyun evi çıkıyor. Kitabın bir özelliği daha var: İçinde bulunan internet bağlantısına gittiğinizde kedilerle ilgili çizgi filmlere ulaşabilirsiniz. Çocuğunuzun bu kitaptan çok zevk alacağına ve kedilere bakış açısının en doğru biçimde şekilleneceğine eminiz.

 

Kedinizi Nasıl Bilirsiniz - Desmond Morris


Fotoğraf: Idefix

Kedilerin bakımı hakkında her şeyi bildiğimizi varsayalım. Peki ya davranışlarına ne kadar hakimiz? Her bir kedinin şahsına münhasır özellikleri vardır. Ve siz bu özellikleri detaylarıyla bilmezseniz istemeden de olsa onu üzebilir ya da kızdırabilirsiniz. Desmond Morris bu kitabında kedilerin neden mobilya parçaladığından evdeki bitkileri neden yediğine kadar her konuda kedi davranışlarına ışık tutuyor. Şimdi kedinizi yakından tanıma vakti…

 

Kedi Anlama Kılavuzu - Arden Moore


Fotoğraf: D&R

Bir başka pratik bakım rehberi olan Kedi Anlama Kılavuzu’nda Arden Moore, kedinizi mutlu etmenin detaylarını açıklıyor. Rehberde kediler için en eğlenceli oyunlardan, tuvalet eğitiminden kolayca sıyrılmanın yollarına kadar her detay var. Moore bu kitapta kedi davranışlarına ve karşılığında ne yapmanız gerektiğine de değinmiş.

 

Kedi Sahibinin El Kitabı - Dr. Bruce Fogle


Fotoğraf: Idefix

En yaygın bulunan kitaplardan bir tanesidir. Evini bir kedi ile paylaşan çoğu dostumuzda bu kitabı görüyoruz. Dr. Bruce Fogle açık, anlaşılır bir dille, bir kedinin doğasını ve gereksinimleriyle ilgili tüm ayrıntıları anlatıyor. Sadece zaten evini bir kedi ile paylaşan dostlarımızın değil, henüz karar verme aşamasındaki kişilere de hitap ediyor.

 

Etiketler
kedi bakımı kitaplar