Ailemizin prensesi Sütlaç Hanım


Çok değil bundan 3 sene öncesine kadar evimizin bahçesinde sürekli beslediğim ama elime, kucağıma dahi alamadığım şirin hayvanlardı kediler. Çevremizde kedici arkadaşlarımızın sürekli, eve bir pisi almamız ısrarlarına bir şekilde dayanıyorduk ta ki işimden ayrılıp bir müddet evde oturmaya başlayıncaya kadar. Gündüzleri bana arkadaşlık edecek bir pisi hiç de fena olmazdı. Herşey kedici arkadaşım Canan'ın bana yuva arayan kediler ilanını göndermesı ile başladı. Bir kediseverin kucağında 5 tane şirin mi şirin kedi yavrularının fotoğrafını görünce aşık oldum hepsine ama en çok da gri olan 2 minik pisiye.

sutlac2.jpg

Haftasonu yine kedisever arkadaşlarımızın ısrarı ile ilanı gönderen kişinin adresine gittik ve minikleri gördük. Kucaktaki 5 kedi arasından bizim prenses( gri olan değil) kadıncağızın boynuna tırmanaraktan kendisini göstermişti! Gördüğüm an o yaramaz ve şirin suratını, işte dedim benim yaşamımı paylaşmak istediğim dört ayaklı melek budur!

Annesini emme döneminin bitmesini büyük bir sabırsızlıkla beklerken yeni yuvasında rahat ve mutlu olması için evimizde ne gerekiyorsa yaptık.Resmen bebek bekleyen çiftler gibiydik! ee o da bizim bebeğimiz değil miydi?

Geldiği ilk gün hemen koltuğun altına saklandı ve resmen 1 gün hiç çıkmadı alıştıktan sonra ise kimse tutamadı bizim kızı. Evdeki herşeyi büyük bir merakla kokladı, inceledi. Ozamandan belliydi meraklı olacağı. Geldiği ilk günlerde kucağıma bile alamıyordum şimdi ise kucağımdan bırakmak istemiyorum ama nerdeee bizim kız ancak kendi isterse gelir ,sıkıştırılmaya gelmez.

3 senedir bazen güle oynaya bazan didişerek güzel bir hayat kurduk birlikte . Herşeyin en güzeli olsun istiyorum en iyi mamayı alayım en sevdiği oyuncaklardan alayım. Yürüyüşüyle, yatışıyla prenses gibi bizim kız. Çok narin sevgi manyağı, saklambaç oynamaya bayılıyor. hergün evde saklambaç oynuyoruz. bir de yakalamacılık. Sevgi istediği zaman mutfağa gidip atıyor kendini yere sevelim diye. Çocuk gibiler. Evde birlikte yaşayınca daha çok şey öğrendim kediler hakkında. Şimdi sokaktaki her kediye daha farklı bakıyor daha farklı yaklaşıyorum.

Sütlaç bana, karşılıksız ve sınırsız sevgiyi, sorumluluğu ve sonsuz hoşgörüyü öğretti.

Artık evdeki kedilerim dışında mahallemizde beslediğim kedilerimde var. Onlar için mama alıp dağıtıyorum. Evde bir canlıyla yaşayınca çok daha sevgi ve şefkat dolu çok daha verici oluyorsun diğer hayvanlara da. Yaptıklarından da büyük mutluluk duyuyorsun.

Dağıtacak sevgisi olan herkes her canlıyı sevmeli ilgilenmeli bence. Hayat onlarla çok daha güzel ve anlamlı.

Etiketler
sutlac