İyi ki doğdun Keşkülüm


İyi ki doğdun Keşkülüm, iyi ki varsın hayatımızda...

Hiç akılda yokken, prensesimiz Sütlaç Hanıma arkadaş olsun diye başlamıştık 2. pisimizi aramaya. Herşey bir kedisever olan Fügen Ablanın sarman kedisi Zühtü'yü görüp aşık olmam ile başladı aslında. İşte dedim, bizim kızımıza layık yakışıklılıkta hem de uzun tüylü ! - buarada uzun tüylü pisileri okşamak da ayrı bir zevktir-

İnternette verdiğim bütün ilanlarda uzun tüylü sarman aradım inatla. Gelen cevaplardaki pisiler, ya sarman ama kısa tüylü yada uzun tüylü ama sarman değildi! Yanlış anlaşılmasın her cins kediyi severim, evim müsait olsa sokakta bulduğum bütün kedileri toplar eve getiririm ama Zühtü'yü gördükten sonra Sarman ırkının bir başka olduğunu farketmiştim.

Bir süre sonra hayalini kurduğum sarmanı, yani Portakal'ın oğlu bizim Keşkül'ü buldum, bir öğretmen kediseverin evinde. Arkadaşım Ebru ile yine büyük bir heyecanla pisileri görmeye gittik. Keşkülümü görünce çok zor oldu yine onu almadan gitmek ,annesinden ayrılmasını beklemek..

Keşkül, ilk günden o ince ince tüyleri, masum ama bir okadar da afacan bakışları, sevecenliği ve oyunculuğu ile fethetti kalbimizi.
Evimize geldiğinde hiç çekinmedi,evimizin heryerini zıplayamadığından tırmanarak keşfetti ve Sütlaç'a hemen alışıp onu ablası olarak kabul etti.

Oğlumuzun bugün bizimle 2.senesi. Kediler ile yaşamayı artık öğrendiğimizden herhalde, bu iki yılı Sütlaca göre daha az didişerek daha rahat geçirdik. :)

Şu iki yıllık hayatının büyük bir çoğunluğunu (dünyadaki bütün sarmanlar gibi) diyet mama yemekle geçirmesine rağmen tombik bir oğlan oldu bizimki.
iri olduğu kadar da sessiz, çekingen ve cüssesine bakarak kanmamak lazım, bir okadar da ürkek bizim oğlan.

Keşkülüm seni ve seninle olan maceralarımız anlatmakla bitmez.Bugünkü yazım sana..

Keşkülüm, koca cüssen kadar kocaman kalbin ve sevginle hayatımıza renk kattın, seni çok seviyoruz iyi ki doğdun iyi ki bizimlesin....

Etiketler
keskul sarman kedi