Sema' nın Prensesi Bihter


Kedici dostlarımız ve onların harika kedileriyle olan hikayelerini paylaşmaya devam.

Sema Dursun'un biricik kızı, prensesi  Bihter ve onunla olan yaşamı...

Bihter bir Siyam kedisi. 3 sene önce, bir ilanda görüp sahiplendiğim prensesim. Bahçeşehir'de bir veterinere terkedilmişti. İşyerinde ilanları gezerken gördüm ve Bihter'i almak için iş çıkışı hiç bilmediğim Bahçeşehir yollarına düştüm. :) Olaylardan hiç haberi olmayan eşim, ufak bir şok yaşadı tabi :D İlk geldiği günler bize mesafeliydi. Koltukların arkasına girer çıkmazdı. Garibim çok korkmuştu sanırım. Yavaş yavaş o bize biz ona feci şekilde bağlandık.

Eşimle bu ürkek çıtkırıldım kıza isim arıyorduk. O zamanlar reyting rekorları kıran Aşk-ı Memnu'yu izlerken, Bihter isminde karar kıldık. :D

Bihter tam bir prenses. Olayları uzaktan izler, burnu havada, kendini beğenmiş, herşeyi yemez, beğenmez, koklar ve "ıhhh" der gibi arkasını dönüp gider. Mıncıklanmaktan, sıkıştırılmaktan nefret eder. Ancak o mırrlayarak gelip sevdirecek. Bazen yüzümü temizlemek için gelir, O minicik diliyle gözlerimi yanaklarımı yalar yalarrr. Bihter, o an ne hissediyor bilmiyorum ama ben mest oluyorum. :) Anne ve çocuğu arasındaki bağ gibi bir bağ olsa gerek. Evlat sevgisi nasıldır bilmiyorum ama bizlerin onlara duyduğumuz sevgiden daha büyük bir sevgi nasıl olur düşünemiyorum.

Televizyona kitlenir bazen, sanki izliyormuş gibi...Bir keresinde, Kıvanç Tatlıtuğ'u izlerken gidip ekranın dibine yattı. Dedik ki Bihter işte, Behlül'ü görünce dayanamadı. :D

Bihter, siyamların aksine çok sessizdir. Daha yavruyken mırrr mırr gelip birşeyler anlatırdı ama büyüdükçe sessizleşti. Sanki eve her yeni kedi gelişinde daha bir abla rolüne soyundu. Sessiz sakin çok uslu bir kedidir Bihter. Bella ve Şerbet'in çeyreği kadar yaramazlık yapmaz. Beni hiç yormaz. O benim biricik uslu prensesim.

 

Etiketler
hikayeler