Sema'nın Meleği Bella


Bella yaklaşık 2 yaşlarında, 2 gözü de kör bir Maine Coon kırması. 2010 yılında bir klinikten sahiplendim. Benim için biraz şaşırtıcı bir dönemdi. Haftalardır kafamda engelli bir kedi evlat edinmek dönüp duruyordu. Klinikle görüştüm. Ellerinde engelli birkaç kedi olduğunu söylediler. Gittiğimde Bella'yı kucağıma attılar. O da, ben de şaşkın bir halde kaldık. Benim engelli düşüncem bir bacağı olmayan bir kediydi. Kör bir kedi hiç aklıma gelmemişti. Daha doğrusu onun zorluklarıyla başedemem diye düşünmüştüm. Bella'yı kucağıma atıp bizi başbaşa bıraktılar. Yavrum öyle korkuyordu ki basbas bağırıyordu. Bilmediği birisinin ellerindeydi. Korkuyor, debeleniyordu. Yavaş yavaş sakinleşti. Ama hala ürküyordu benden.

Bella kardeşleriyle birlikte Moda'da sokakta bulunmuş. Hepsi enfeksiyondan kötü durumdaymış. Bakırköy'de bir kliniğe getirilmişler. Bella'nın gözleri tedaviye cevap vermemiş. Kardeşleri tedavilerini olup sahiplenilmiş.Bir tek Bella'm kalmış. :( Aylarca ufacık kafeste yuva bekleyerek yaşamış. Tabi ben klinikteki diğer kedilere bakmadan Bella'yı kutusuna yerleştirip evin yolunu tuttum. :)

 

Evde yaklaşık 2 haftalık bir süreç yaşadık. O bizden biz ondan korkuyorduk. O tanımadığı insanlarla bilmediği bir yerdeydi. Biz ise ya ona zarar verirsek, ya yanlış birşey yaparsak diye endişe duyuyorduk. Zamanla Bella, içindeki sevgi arsızını çıkarttı bize :D Kucağımıza geliyor kendini sevdiriyordu. Evi ezberlemiş her yere girip çıkıyordu. Gören bir kediden tek bir farkı bile yoktu. Arada heyecanla koşarken duvara toslaması hariç tabi.

 

Bella, evdeki Bihter ve Tommy(terrier) ile de çok iyi anlaştı. İlk zamanlar tıslamalar dışında hiç sorun yaşamadık. Evde bir kedisi olanlara tavsiyem, mutlaka 2. kedi almalılar. Hatta bakabileceklerse  3.ve 4. yü de :D Onların birbirleri ile olan iletişimlerini izlemek paha biçilemez! :) Birbirlerini yalamaları, temizlemeleri, koyun koyuna sarılıp uyumaları... Tek kelime ile muhteşemmm!!

 

Bella'ya bakarken içim eriyor. O benim meleğim. Gece koynumda uyur, ayrı duramaz asla. Bizimle temas halinde olacak mutlaka. Yemek yerken yerden uzanıp yemek istemesi, ''anneee banaa daa veriiinn'' der gibi miyavlaması. Yumuşacık tüylerine yüzümü gömmek, minicik ağzını burnunu patilerini öpmek. Bunları hiçbir şeye değişemem.. Onun gözleri görmeyebilir, ama Bella benim yüreğimin en içlerine bakıp dokunuyor.

 

Etiketler
hikayeler