Kesik Kulaklı Boyoz Oğlan


Soğuk bir kış günü çıktı karşıma...Markete giderken kesti yolumu ve ince bir sesle "miiv"dedi bana... Sevmek için eğildiğimde, burnundaki yeşil sümükleri farkettim..hastalanmış ve güçsüz kalmıştı minik pisi. Belki de son gücüyle çıkmıştı karşıma..

Hemen eve koşup taşıma çantasını kapıp götürdüm veterinere. Grip olmuş, üstelik ciğerlerini de üşütmüş durumdaydı. :( Hemen antibiyotik tedavisine başladık 1 hafta pansiyonda kaldı minik pisi.

Veterinerden çıkma vakti geldiği sırada da ne yazık ki kar başladı. Onu sokağa bırakamazdım.. Çevremdeki hayvansever dostlarıma ilettim, ilanlar verdim her yere, en azından geçici bir yuva bulurum ümidi ile..

İşte bir pisinin şansı varsa, o şans hep onu takip ediyor...Sitemizde komşum olan Dilara ve ailesi bir müddet bakmayı ve ilaçlarını vermeyi kabul edince mutluluktan uçtum.. Her gün bakmaya, sevmeye gittim miniğimi. Miniği ( Cookie ismini vermişlerdi) çok sevmelerine rağmen,  evlerindeki İran kedisinin psikolojisi bozulunca, 1 hafta sonrasında geri vermek zorunda kaldılar istemeye istemeye..

 

Boyoz-10

 

Ne yapacağımı düşünürken - ben evimdeki iki deli kedi yüzünden alamıyordum evime- kedi almayı düşünen yeni evli arkadaşlarımız geldi aklıma. :)

Onları arayıp " elimde şahane ama hasta bir yavru pisi var. Tedavisi devam ediyor ve bu karda sokağa bırakamam. Siz bir kedi almayı düşünüyordunuz, hadi bu miniği geçici olarak alın, hem kendinizi denemiş olursunuz hem de bu yavruyu karda kışta sokakta bırakmamış olursunuz" dedim.

Hemen cevap geldi " olur" diye..!! Hiç beklemiyordum..En azından mırın kırın ederler falan diye düşünmüştüm. İş çıkışı geleceklerinden ve kar nedeni ile yollar kötü olduğundan geç geleceklerdi, ben de oğlanı o gün evimde misafir ettim.. Misafir odasında onunla oyunlar oynadım..Sevdim okşadım. Sonra bizim deli oğlan bi cesaret odadan çıkıp dikildi bizimkilerin karşısına..Sanki ev onunmuş gibi gezinmeye başladı salonda. :)

Boyoz-13

Göktuğ ve Figen gelince tanıştırdım bizim oğlanı..Çok sevdiler ve o gece alıp götürdüler evlerine. (zaten gelmeden önce evde gerekli hazırlıklarını bile yapmışlar bizim oğlan için)

O gece bakışlarından anladım ki, ikisi de vazgeçmeyecek oğullarından..
Miniğimin, kapıdan çıkarken ne kadar sevgi dolu, güzel bir yuvaya gittiğinden eminsem,  onların aşkının, geçici değil kalıcı  olacağından da o kadar emindim..

Ben duygularımı yazıya döktüm ama Figen ve Göktuğ'u da unutmadım.. Boyoz'un hikayesini bir de anne ve babasından okuyalım..

" 2012 Şubat, biz 2 aylık dişi bir tekir kedi aradığımız konusunda çok kararlıyız...
Seryal bizi aradı, tam da karın çok yoğun yağıp İstanbul'u felç ettiği bir günde, sokakta kalma riski olan bir kediden bahsetti.
Bizim talebimize tam uygun olmadığı için ( zira kendisi 6 aylık bir erkek kedi idi )  bir süre bizde kalsın bir ev bulana kadar diye anlaştık ve karda soğukta yollandık Seryal'lere.
Bizde görücü usulu sevgili ile tanışmaya heyecanı...

Boyoz-6

İlk görüşte aşk mı dersiniz, ten uyumumu, yoksa bu kedicik çok akıllı kendini iyi pazarladı mı bilemem ama ilk an bağlandık bu herife...

Eve geldik yolda kendisi ile Boyoz efendi diye konuşmaya başlamıştım bile... O da bizim sıcaklığımızı, ona ilk anda nasıl bağlandığımızı hissetmiş olmalı ki evi ve bizi ilk dakikada sahiplendi...

Boyoz-8

Boyoz-3

Bu şekilde başladı bizim Boyoz efendi ile hikayemiz...
Bu süreçte Seryal her türlü konuda bize destek oldu sağolsun...

Şimdiki durumumuz ise tam olarak şu:

Boyoz-2

Boyoza sarılıp gözlerine bakıp hadi annecim konuş benimle diyorum ( evet biraz delirme belirtilerim var kabul ediyorum ),

Boyoz-1

Akşam dışarı çıktığmızda bile Boyoz'u özledimmm diyorum,
Tüm sosyal medya hesaplarımda heryeri Boyoz'un fotoğrafları kaplıyor..

Boyoz-5

Boyoz-4

Son birşey, evde oyun delisi, sizi güldürecek, moraliniz bozukken mutluluk verecek, kucağınızda yatıp huzur verecek birine ihtiyacınız var ise bir sokak kedisi sahiplenin derim.

Boyoz-9

Boyoz-7

Etiketler
hikayeler