Organik ve Glütensiz Mama - Liebesgut


  

Şimdi nereden esti de, blogda kedi anlatırken organik anlatmaya başladın derseniz, senelerdir kedilerim için organik mama arayışım sonunda başarıya ulaştı da ondan! :) İşin aslı ben değil Pets Gıda buldu beni. Hemen buluşup görüştük, hatta ürünü Sütlaç ve Keşkül’e test ettirdim bile. Kapağını açar açmaz ilk dikkatimi çeken, içindeki, yoğun tavuk eti ve tane tane bezelyelerdi. Bizim pisiler ve konu komşunun pisileri tarafından kalite ve lezzet onayından geçince tamam dedim evdekedivar.com a koyma vakti geldi :)

Önce, haydi gelin şu organik gıdanın “organik” kısmı ne demektir, biraz ondan bahsedeyim. 

Resmi tanımı şöyle; Üretimde kimyasal ürün kullanmadan, katkı maddesi  ve GDO (Genetiği değiştirilmiş içermeyen)üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı tarımsal üretim biçimidir.

Söylenen odur ki; Organik gıdayla beslenenler, ilk etapta enerji seviyelerinin zamanla arttığına şahit olurlarmış. Artık daha az hasta olmakta, daha az alerjik reaksiyon yaşamakta ve hasta oldukları zaman daha hızlı iyileşmektelermiş. Ancak en büyük fayda ise uzun vadede kaliteli sağlıklı bir hayatmış.

Elbette ki, yukarıda varsayılanlar ne kadar doğrudur bilinmez. Ama  her şeye rağmen, hormonsuz ve genetiği değiştirilmemiş gıdalar ile beslenmek kulağa her halükarda mantıklı geliyor. Bir zararı dokunmaz en azından değil mi?

Peki, gelelim konunun bizimle alakasına… Organik gıdalar insanlar için var da, evcil dostlarımız için yok mu? Tabii ki var. Hayvanseverler olarak bizler, kedilerimizi ve köpeklerimizi aileden birisi olarak görüyoruz. Çocuğumuza gösterdiğimiz ilgi, alaka ve sevgiyi, beslenmesine gösterdiğimiz duyarlılığı ve itinayı patili çocuklarımıza da gösteriyoruz.

Yazımızın başında belirttiğim Pets Gıda’nın “organik kedi mamalarını” tüketen kedilerimize faydaları ne olacak?  Pets Gıda'dan gelen bilgiyi yazıyorum sizlere.

  1. Alerjilerin Azalması: Yapay renklendiriciler, yapay tatlandırıcılar, kimyasal katkılar evcil dostumuzun alerji kaynağı olabilir. Organik gıdalar, yüksek protein oranları ve istisnai beslenme değerleri ile bağışıklık sistemini kuvvetlendirirler. Bu da özellikle deri hastalıklarının önemli oranda azalmasını sağlar. 
  2. Hazımsızlığın Azalması: Kimyasal ürünlerin yer almayışı, yüksek kalitede protein oranları ile evcil dostlarımız ürünleri daha kolay hazmederler. Daha besleyici olması sebebiyle, daha az tüketilir. Bu da özellikle kilo kontrolü anlamında önemlidir.
  3. Bağışıklık Sisteminin Kuvvetlenmesi: Hastalıklara yakalanmamak veya hızlı iyileşmek ancak iyi bir bağışıklık sistemi ile mümkündür. Güçlü bir bağışıklık sisteminin anlamı daha az hastalık, daha sağlıklı bir hayat demektir. 
  4. Hayat Kalitesinin Artması: Cildi parlayan, yüksek enerjili, doğru kiloda, güçlü bağışıklık sitemi olan evcil dostlarımızın hem ömürleri uzar hem de yaşlılık dönemlerini daha kaliteli geçirirler. 

Son bir konu daha var… Glütensiz olması nedir peki? 

Glüten bir protein. Bazı bünyelerde bu proteine karşı hassasiyet olabiliyor. Eğer önem verilmezse sindirim ve bağışıklık sisteminde ciddi sıkıntılar veriyor. Sonu ölümle bile sonuçlanıyor. Aynı durum aslında kedilerde de söz konusu.

Beslenme ile yakın ilişkisi bulunan kanser hastalığının kedilerde de arttığına şahit oluyoruz. Ayrıca, organik mama kullanımında ürünlerin orta ve uzun vadede kedilerin tüylerinde şeffaflık ve parlaklık gözlemlenmiş. Ayrıca bu mamalar bağırsak, kabızlık, ishal ve alerji için kullanıma da uygun. Zira içeriği tamamen doğal.

 

    

         

EvdeKediVar’da satışa sunulan Liebesgut organik kedi mamalarını hemen sipariş vermek için tıklayınız https://www.evdekedivar.com/collections/kedim-icin/products/organik-yas-mama-yetiskin-kediler-icin-tavuklu