• Aybüke ve Jonny'nin ilk bakışta aşkı

  Benim adım Aybüke. Kedim Jonny ile dostluğumuz bundan 3 sene önce başladı. Jonny, 3 yaşında kısır bir erkek kedi.

  Bundan üç sene önce 4 Nisan'da önemli bir trafik kazası geçirdim. 15 gün kadar yoğun bakımda kaldım. 1 ay dolduğunda beni eve getirdiler. 


  Bacaklarım parçalı dikiş olduğu için bir süre yürüyemedim. Yine o zamanlar, annem arada sırada beni tekerlekli sandalye ile dışarı çıkarıyordu. Jonny'i tam da o gün bir petshop vitrini önünde gördüm....

  Devamı »

 • Kesik Kulaklı Boyoz Oğlan

  Boyoz-10

  Soğuk bir kış günü çıktı karşıma...Markete giderken kesti yolumu ve ince bir sesle "miiv"dedi bana... Sevmek için eğildiğimde, burnundaki yeşil sümükleri farkettim..hastalanmış ve güçsüz kalmıştı minik pisi. Belki de son gücüyle çıkmıştı karşıma..

  Hemen eve koşup taşıma çantasını kapıp götürdüm veterinere. Grip olmuş, üstelik ciğerlerini de üşütmüş durumdaydı. :( Hemen antibiyotik tedavisine başladık 1 hafta pansiyonda kaldı minik pisi.

  Devamı »

 • Esin'in Güzeller Güzeli Kızı, Müezza

  1bMF6jH6DBg6O3AoyHOs_OZIy6iR3_9SIfUB3jqUMMQ[1]

  Müezza... Benim güzel kızım. Size onu nasıl anlatsam, nerden başlasam? En iyisi, en başından anlatmak herhalde...

  Soğuk yağmurlu bir kış akşamında, işten eve dönerken yorgundum, çoğu zaman olduğu gibi. Evime varmak üzere olduğumu anlatan yokuşu çıkmaya başlamışken, birden aşağılardan incecik çok hafif bir  ses duydum. Bir baktım , karanlık içinde beyazlığı daha da belli olan yavru bir kedi. Çok küçük değildi ama durmuş, gözlerini bana dikerek miyavlıyordu.  Ama öyle ısrarlı değil, hatta ağzını açıyor ama nerdeyse sesi duyulmuyordu bile. Gözleri o kadar güzeldi ki, sanki beni tanıyor gibi gözlerime büyük bir dikkatle bakıyordu...  Devamı »

 • Betül'ün Meleği Minnaz..

  minnaz1

  Anneannemin ismini taşıyorum... Aslında anneannemin ismi Binnaz'mış ama annem biraz pisivari olsun diye bide anneannem çemkirmesin diye Minnaz koymuş ismimi. 1,5 sene taşıdığım bu ismi öyle sevdim ki her seslendiklerinde dönüp hemen bakardım bizimkilere....

  Aslında annem de babam da hayvansever. Fakat annem hem çalıştığı, hem evle ilgilenmek zorunda olduğu ama daha da önemlisi çok ciddi bir hastalığı olduğu için evde evcil hayvan istemiyormuş. Babam da ısrarla bir kedimiz olsun diye yalvarır dururmuş hep. Annem yufka yüreklidir ve babamı da asla kırmaz. Benim babam anneme ne yaptırmak isterse önce yavaş yavaş aklına sokar ve o fikir ilk başta kuvvetle "hayır" larla karşılansa da yavaş yavaş "olur aslında" lara dönene kadar sabırla işler annemi. Ve tabi yine öyle olmuş....

  Devamı »

 • Betül'ün Konuşkan Oğlu Pertev

  perto2

  Ben Çetin ailesinin 2. çocuğuyum..Britishshorthair-Scottish shorthair karşımı birşeyim aslında. Söylediklerine göre ailem beni bulmak için İstanbul'un bir ucundan diğer ucuna gitmiş o gün. Önce Zeytinburnu'ndan Kadıköy'e. Ordan da Beylikdüzü'ne kadar yol gitmişler.Yani beni ne kadar sevdiklerini anlayın işte.:))

  Açıkçası benim kadar geveze bir kedi için neden bu kadar mücadele etmişler ben bile şaşırıyorum bazen. Beni aldıklarında eve kadar hiç susmamışım.Hatta ondan sonra bir daha hiç susmamışım. Bana göre bu gevezelik değil zaten, sadece bir çok meselenin konuşarak halledilebileceğinin farkında olan bir kediyim diyelim...Hem hangi insan istemez ki seslendiğinde efendim diyen bir kediye sahip olmayı??? Neyse devam edelim...

  Devamı »

 • Melis'in Pelüş Kedisi Çilek

  "Kedici" dostumuz Melis, pelüş kedisi Çilek ile olan hikayesini paylaşıyor bizlerle... Eşimle hayatımıza bir güzellik katma isteğiyle başladı bizim için arayış. Benim alerjim olup olmadığı testleri yapılana kadar, sorumluluğunu alıp alamayacağımızı tartışıp bir pisicik evlat edinmeye karar verdik. Cinsleri, bakımlarını araştırırken internette bir ilanda karşılaştım minik bebeğimle.

  Her ne kadar bu arayışın bir petshop ile sonlanmasını istemesekte, ne yaptıysam kapatamadım bir türlü, o güzel yüzün olduğu sayfayı... Sonunda dükkanı ve ardından eşimi aradım. Normalde haftasonu kavuşacaktık fakat eşimi o akşam kapıda karşıladım ve apar topar Çengelköy’den Bakırköy’e gittik.

  Devamı »

 • Esra'nın Enerjik Kızı Badem

  Badem, evimize geldiğinde 2 aylık uslu ve sakin bir bebekti. En yakın arkadaşım Seda, ( ailecek hayvanseverlerdir, sokakta yardıma muhtaç hayvan buldular mı hemen tedavi ettirip sahiplendirirler.Evlerinde, 2 kedi, 1 köpek, 2 de kaplumbağaları vardır :)) sokakta bulmuş bizimkini. Sol arka patisinde incinme varmış, tedavisini yaptırmış yuva arıyordu. Biz de eşimle, o sıralar evimizi bir kediye açsak mı, nasıl bakarız nasıl ederiz diye düşünüyorduk. Ben hayvanlara, özellikle de kedilere çok düşkünümdür. Annemin evinde de 7.5 yaşında Efe adlı bir kedimiz var ve evlenince, kedisiz ne yapacağımı çok düşünüp üzülmüştüm.

  Arkadaşım Seda, bize Badem'i getirdiğinde, ben zaten hemen aşık oldum kendisine. Ağzı siyah lekeli, gözleri sürmeli gibi, masum bakışlı minicik bişi, nasıl aşık olunmazdı ki?

  Devamı »

 • Merve'nin Prensi Edward

  Çocukluğumdan beri, hep kedi sahibi olmak istemiştim ama titiz annemin yoğun çabaları sonucu bütün girişimlerim başarısız kalmıştı. :( Ama hiç vazgeçmemiş, sadece birazcık ertelemiştim :) Seneler geçti ailemden uzak bir şehire, başka bir hayat kurmak için taşındım. İlk başlarda hayatım şahane denilebilecek kadar iyiydi daha sonra tepetaklak olmaya başladı herşey ve kendimi büyük bir boşluğun içinde buldum. İşim yolunda gitmemeye başladı, evimi taşıdım, dostumu kaybettim... Tam vazgeçip ailemin yanına dönmeyi düşündüğüm bir gün, bir veteriner kliniğinin önünde buldum kendimi.

  Devamı »

 • Sema'nın Meleği Bella

  Bella yaklaşık 2 yaşlarında, 2 gözü de kör bir Maine Coon kırması. 2010 yılında bir klinikten sahiplendim. Benim için biraz şaşırtıcı bir dönemdi. Haftalardır kafamda engelli bir kedi evlat edinmek dönüp duruyordu. Klinikle görüştüm. Ellerinde engelli birkaç kedi olduğunu söylediler. Gittiğimde Bella'yı kucağıma attılar. O da, ben de şaşkın bir halde kaldık. Benim engelli düşüncem bir bacağı olmayan bir kediydi. Kör bir kedi hiç aklıma gelmemişti. Daha doğrusu onun zorluklarıyla başedemem diye düşünmüştüm. Bella'yı kucağıma atıp bizi başbaşa bıraktılar. Yavrum öyle korkuyordu ki basbas bağırıyordu. Bilmediği birisinin ellerindeydi. Korkuyor, debeleniyordu. Yavaş yavaş sakinleşti. Ama hala ürküyordu benden.

  Devamı »

 • Bir Külkedisi Masalı

  Yaz tatili dönüşünde apartman önünde onu gördüğümde, Sütlaç ve Keşkül'ü ilk gördüğümde hissettiklerimin aynısını hissetmiştim ... Aşk gibiydi... Bir annenin bebeğini ilk gördüğünde hissettikleri gibi..Gözlerim parlamıştı onu görünce.

  Oturmuş basamakta, bilmiş bilmiş bakıyordu etrafına.. sanki "bu mahalle benden sorulur" der gibi :) İnsanlara alışmış, kucak delisi olmuştu. Bizimkiler kucak sevmedikleri için, bu fırsatı hiç kaçırmadım ve onu apartman önünde her gördüğümde hatta çeşitli bahanelerle aşağıya her indiğimde kucağıma alıp sevdim bol bol.

  Devamı »

 • Sema' nın Prensesi Bihter

  Kedici dostlarımız ve onların harika kedileriyle olan hikayelerini paylaşmaya devam.

  Sema Dursun'un biricik kızı, prensesi Bihter ve onunla olan yaşamı...

  Bihter bir Siyam kedisi. 3 sene önce, bir ilanda görüp sahiplendiğim prensesim. Bahçeşehir'de bir veterinere terkedilmişti. İşyerinde ilanları gezerken gördüm ve Bihter'i almak için iş çıkışı hiç bilmediğim Bahçeşehir yollarına düştüm. :) Olaylardan hiç haberi olmayan eşim, ufak bir şok yaşadı tabi :D İlk geldiği günler bize mesafeliydi. Koltukların arkasına girer çıkmazdı. Garibim çok korkmuştu sanırım. Yavaş yavaş o bize biz ona feci şekilde bağlandık.

  Devamı »

 • Canan'ın Misket'i

  Güzel kızımla bundan beş sene önce tanıştık. Bir işim için Ataşehir Mozaik çarşıya girerken farkettim onu. Gelip ayaklarıma dolandı, sevdim, okşadım ama onu o gün orada bıraktım, belki de bir sahibi olabileceğini düşünerek. Bir hafta geçmeden, ne hikmetse pek de sık işimin düşmediği Mozaik çarşıdaydım yine ve benim güzel kızım yine oradaydı. Kader böyle birşey sanırım. Bu sefer, “bak” dedim, “alır giderim seni”. Zaten ”al“ der gibiydi ki hali. Bir iki telefon konuşması, bir iki akıl danışma derken, kucakladığım gibi taksiye atladım. 
  Devamı »