• Kedi ile Araba Yolculuğu

  Tatil yaklaşıyor. Kara kara kediyi arabayla bir yerden bir yere nasıl götüreceğinizi düşünüyorsanız, bu yazıya göz atmanızı öneririz. Evde bir kedi besliyorsanız ve 1-2 günden uzun sürecek bir seyahate çıkıyorsanız eğer, evinizin bu minik ferdini emanet edebileceğiniz birilerini bulmakta zorlanabilir veya yanınıza almak zorunda kalabilirsiniz. Böyle bir durumda, hem kendinizin ve araç içindeki diğer kişilerin hem de kedinizin rahatını ve güvenliğini sağlayabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır.

   

  Yolculuğa başlarken 

  Öncelikle, yolculuğa çıkmadan önce mutlaka bir taşıma çantası edinmeniz gerekir. Kedinin arabanın içinde serbest bir şekilde dolaşması sizin ve onun için tehlikeli durumlara yol açabilir. ...

  Devamı »

 • Kabusa Dönen Yolculuk


  Bir önceki yazı dizim, “Kedilerle Seyahat” te yazdığım faydalı bilgileri, son seyahatimde yaşadıklarımdan edindiğim tecrübelere dayanarak, siz kediseverlerin ve kedilerinizin çok daha rahat bir yolculuk yapabilmesi için araştırıp sizlerle paylaşmıştım.

  Evinde kedisi olan hemen hemen herkesin ortak derdidir şehirdışına çıkmak. Yaz tatili, bayram tatili geliyor diye sevineceğimize, ne olacak bizimkiler derdi başlar. Eğer yakınınızda pisilerinizi seven onlarla ilgilenecek akraba, arkadaş, komşu var ise çok şanslısınız, aman kıymetini bilin :) ama yok ise, herkes tatil için geri sayıma takviminde cizik atarak başlarken, sizin ayaklarınız geri geri gitmeye başlar.

  Devamı »

 • Kedilerle Seyahat - 4

  Otobüs firmalarının çoğu, yolcu bölümüne kafeste de olsa evcil hayvan almıyor. Bazen de tamamen şoförün insiyatifine kalıyorsunuz. Yolcu bölümüne alınmayan kafesler bavulların konduğu yük bölümüne konuyor ve bu da bir hayvan için büyük bir işkence. Havasızlık, aşırı sıcak, kafesin içinde ne olduğunu anlamadan, hareket halinde geçen uzun saatler. Kediniz ile tatile gidecekseniz ona bu işkenceyi yaşatmayın lütfen, uçağı tercih edin.

  Devamı »

 • Kedilerle Seyahat - 2

  Kedinize bakacak birini bulamadıysanız, kafese koyup gitmek içinize sinmediyse, tatiliniz 3 günden fazla sürecek ise kediniz ile birlikte tatil fikrine biran önce kendinizi ve kedinizi alıştırmaya ve gerekli hazırlıkları yapmaya başlamanız gerekmekte.

  “Bir kedi ile seyahat etmek aya seyahat etmekten daha zor olabilir. Hele ki keyfini kaçırdıysanız yol boyunca zengin repertuarından çıkaracağı seslerle gaz ile frenin yerini bile size kolaylıkla unutturur."

  Söz konusu seyahat olunca hayvan severlere büyük sorumluluk düşer...

  Devamı »