• İlk defa kedi sahiplenecek kişiler için evde kedi bakımı

  Bu yazımızda kedi dostlarımızın bakımının nasıl yapılması gerektiğine, nelere dikkat edilmesi gerektiğine değiniyoruz. İşte biricik hareketli ve akıllı dostlarımızın bakımındaki püf noktaları: 

  1. İlk Gece

  Kedinizi aldınız, hangi yaşta olursa olsun ilk dikkat etmeniz gereken konu; evinizin kediniz için yabancı bir alan olduğudur. Dolayısıyla evdeki diğer ü yelerle, varsa başka hayvanlarınızla kedinizi tanıştırmak için acele etmeyin. Bırakın kendisi tanısın, sınırlarını belirlesin. Mama kabının, yatağının ve kum kabının yerini göstermeniz yeterlidir. Kediniz yavru ise ilk gece yanına sıcak su dolu bir pet şişe veya polar battaniye koyabilirsiniz. 

  Devamı »

 • Kedilerde Beslenme-3

  Ömür boyu sürecek bir sağlık için, yavru kedinizin ilk yılı oldukça önemlidir. Bu süre içinde kediniz, yavru döneminden çıkıp ergenliğin erken dönemine geçiş yapacaktır.

  Güçlü bir kemik yapısı, güçlü kaslar, iyi gelişmiş bir sinir sistemi ve ilk yılını atlatmasını sağlayacak bağışıklık gücüne sahip olabilmesi için, yavru kedinizin mümkün olan en iyi beslenme olanaklarından yararlanması gereklidir.

  Yavru kediler de tıpkı bebekler gibi, özel mamaya ihtiyaç duyar. Hızlı büyümesi ve yüksek enerji ihtiyacı, yavru kedinizin ona fazladan besin ve kalori sağlayacak türden bir mamaya gereksinim duymasına...

  Devamı »